Včasný záchyt karcinomu

Co je to včasný záchyt rakoviny prostaty?

Včasným záchytem rakoviny prostaty u informovaného muže rozumíme testování PSA pouze u mužů, kteří mají zájem o svoje zdraví a kteří se aktivně k testování přihlásí. Nejedná se tedy o politiku státu, ale o aktivitu konkrétního muže směřující k uchování jeho dobrého zdravotního stavu.
Takový muž si uvědomuje, že díky testování lze zachytit onemocnění ve stádiu, kdy je nádor vyléčitelný. Je si však vědom i některých negativních stránek testování, jako je určitá psychická zátěž při (tedy například nervozita při hraniční hodnotě testu, která je nejednoznačná).
Většina odborníků (včetně oficiálního postoje Evropské urologické společnosti) dnes zastává názor, že pozitiva vyplývající z aktivního a včasného záchytu rakoviny prostaty převažují nad negativy. Doporučují mužům ve věku mezi 50 (často dokonce i 40) a 74 lety návštěvu urologa spojenou s vysvětlením situace a odběrem krve na testování PSA.

Co tedy mužům doporučujeme?

Mužům, kteří mají zájem o svůj zdravotní stav a chtějí o své zdraví pečovat, doporučujeme návštěvu urologa po 40. roce věku, ale přijít by samozřejmě měl i muž, který je již v současné chvíli starší. Urolog muže vyšetří a vysvětlí mu celou problematiku včetně pozitiv i negativ testování na PSA. V případě souhlasu pacienta provede odběr PSA a dle výsledku doporučí další postup.

U nemocných s podezřením na karcinom prostaty, po ev. předchozí negativní biopsii prostaty doporučujeme provedení PCA3 testu.
Jedná se genetické vyšetření provádějící se z moče po předchozí masáži prostaty. Toto vyšetření spolu s PSA a vyšetřením prostaty konečníkem umožnuje upřesnit další rozhodování o nutnosti či možnosti oddálit biopsii prostaty.

Naši odborníci jsou špičkoví specialisté na léčbu rakoviny prostaty v ČR. Pečlivě a diskrétně se Vám budou věnovat, celou problematiku Vám vysvětlí a hlavně provedou všechny potřebné kroky.
Nebuďte tedy lhostejní ke svému zdraví! Předcházejte budoucím komplikacím!
 

BÁSNÍCI ČEKAJÍ NA ZÁZRAK V KINECH OD 14. 4. 2016.

VY NA ZÁZRAK NEČEKEJTE A OBJEDNEJTE SE NA PREVENTIVNÍ
PROHLÍDKU V PTC, NEJLÉPE IHNED!

MY NA ZÁZRAK NEČEKÁME, MY LÉČIME PROTONEM!

PROTONOVÉ CENTRUM JE PARTNEREM NOVÉHO POKRAČOVÁNÍ
"BÁSNÍKŮ" - JAK BÁSNICI ČEKAJÍ NA ZÁZRAK.   

Podívejte se na video, jak se u nás nové pokračování Básníků natáčelo: